נחל ברק

מסלול חווייתי בקניון מרהיב עם סולמות ויתדות לטיפוס בתוך ערוץ צר ומוצל. בעונת החורף השיטפונות ממלאים את הקניון במים.

אורך המסלול: 3-5 שעות

סוג: מסלול מעגלי 

דרגת קושי: מתאים לכל המשפחה (ללא עגלות). לא מומלץ לבעלי פחד גבהים.

גישה: נמצא כ-6 ק"מ צפונית לפארן, בכביש הערבה. כדי להגיע יש לפנות מהכביש מערבה (בהתאם לשילוט החום). הפנייה נמצאת בין הקילומטר ה-115 לקילומטר ה-116 של כביש הערבה. במקום יש שביל בצבע כחול הנמשך לכיוון דרום-מערב ומוביל עד לפתח הקניון. בנסיעה זהירה אפשר להגיע גם ברכב פרטי. 

קניון ורדית

מסלול הליכה קצר אך חווייתי ביותר, בשל השימוש ביתדות ובסולמות גבוהים מאוד לכל אורכו. קניון ורדית הוא צר ומרהיב ביופיו, רצוף מפלים ובעלי חיים רבים.

אורך המסלול: 1-3 שעות
סוג: הלוך וחזור
דרגת קושי: בינונית.
גישה: רכב 4X4 או בהליכה של כ-12 ק"מ ממושב פארן. המסלול הקצר של קניון ורדית אורך כשעה.  במידה ואתם מעוניינים במסלול ארוך ומאתגר יותר, תוכלו לבחור במסלול המעגלי המטפס לרמת ברק, ויורד אל שלוחת סכין – עוד כשעה וחצי הליכה.

קניון עדה

מסלול קצר ומקסים לכל המשפחה.

אורך המסלול: כשעה

סוג: הלוך וחזור

דרגת קושי: מתאים לכל המשפחה (ללא עגלות).

גישה: עם רכב פרטי. 

ממושב פארן יש לנסוע דרומה כשמונה ק"מ, לפנות ימינה בצומת מנוחה לכביש 40, ולהמשיך מערבה בצומת ציחור לכוון מצפה רמון. לאחר הירידה הגדולה לנחל פארן יש לפנות שמאלה בהתאם לשילוט החום  ולסוע כ 4.2 ק"מ עד לכניסה לקניון. 

דרך השלום

נתיב נסיעה בן 24 ק"מ, העובר בצמוד לגבול של ישראל וירדן בין המושבים עין יהב, חצבה ועידן. הדרך עוברת בין חממות החקלאים ומצפורים עם תצפיות נוף. הדרך משולטת לכל אורכה, יש לסוע רק על הדרך המסומנת. ירידה מהרכבים אך ורק במקומות המותרים מחשש למוקשים (עקב שטפונות).

סכר עשת

5-10 דקות נסיעה דרומית לפארן, סמוך לגבול עם ירדן.
במקום פרגולה למנוחה ותצפית מרהיבה כאשר הסכר מלא. 

מערת פארן

מסלול הליכה קצר ומקסים המתאים לכל המשפחה היוצא ישר מהמושב. מערה גדולה מרהיבה ומוצלת, מושלמת להפסקת קפה או פיקניק.

גישה: יוצאים מהשער הדרומי של המושב, הולכים כ- 30 דקות בהתאם לסימוני הדרך.

דרגת קושי: קלה.

חשוב לציין

המידע מובא כהמלצה בלבד ולא בא להחליף מידע רשמי או מפת טיולים של החברה להגנת הטבע. היציאה לשטח היא באחריות המטיילים בלבד. יש להשתמש במפת סימון שבילים 1:50,000 ולטייל על פי הצירים והדרכים המסומנות בלבד. הקפידו בטרם הטיול להתעדכן במזג האויר, לדווח למארחים היכן אתם מטיילים וכמובן להצטייד בציוד מתאים (נעליים נוחות, אמצעי הגנה מפני השמש, והרבה מים). יש לשמור על הטבע והסביבה, ולכבד את בעלי החיים. 

CONTACT US

Tel: 052-366-6526 

Idan family 51, Paran, D.N Arava, 8683500

© 2023 by Anton & Lily. Proudly created with Wix.com

  • Black Facebook Icon